Hat nap és közel 120 ezer érdeklődő látogatása után bezárta kapuit az idei hannoveri EMO fémmegmunkálási világvásár
 

Több mint negyven éve állapodott meg egyik helyszíneként Alsó-Szászország tartományi székhelyén az 1975-ben első alkalommal Párizsban megrendezett Exposition Mondiale de la Machine Outil (röviden EMO) fémmegmunkálási kiállítás. Az eredeti sorrend szerint a Párizs-Hannover-Milánó-Hannover utat járó, kétévente tartott seregszemlének 2005 óta két egymás utáni alkalommal Hannover, hatévente pedig Milánó ad otthont. 2017-et követően idén szeptember 16. és 21. között ismét a német Hanza-városban adtak találkozót egymásnak a fémmegmunkálási technológiák szakértői.

Eddig a megelőző hannoveri EMO jelentette a csúcsot a gyártástechnológiai világvásárok között, ám az idei seregszemle sem sokkal maradt el a két évvel ezelőtti érdeklődéstől: most 117 ezer nemzetközi szakmai látogató kereste fel 150 ország képviseletében. Ez pedig akceptálható visszaesést jelent a korábbi majd 130 ezres látogatói számhoz képest, és az utóbbi hónapokban napvilágot látott borús konjunkturális kilátások tükrében jónak számít. Ráadásul a külföldi látogatók részaránya növekedett – értékelte összességében a szektor világvezető vásárának teljesítményét Carl Martin Welcker, az EMO Hannover rendezőbizottságának elnöke. Idén a 2017-eshez hasonlóan több mint kétezer kiállító jelentkezett a seregszemlére mintegy ötven országból, és a bemutatók 175 ezer négyzetméternyi alapterületet foglaltak el.

Az EMO, ahogy azt megszokhattuk, idén is ablakot nyitott a jövőre: azt mutatta meg, hogy a gyártástechnológiák legfontosabb fejlesztési irányai az automatizálás és a digitalizálás felé haladnak. „Az intelligens technológiák mozgatják a jövő termelését” – hangzott a vásár szlogenje, vagyis központi témája a fémfeldolgozó iparág egyik legnagyobb kihívásával, a negyedik ipari forradalom egy fontos vetületével foglalkozott. Az okos módszerek jelentik a produktivitás legfontosabb kulcsát, és ugyanígy a jobb minőségét és a nagyobb rugalmasságét is, ezek pedig a gyártástechnológia jövőjének klasszikus célkitűzései.

A kiállítás gerincét hagyományosan a szerszámgépipar alkotja, de minden más, az ágazattal szorosabban-lazábban összefüggő szakterület is teret kap. Hi-tech szerszámgép nem lehet meg a legkorszerűbb technológiai színvonalat képviselő forgácsolószerszámok nélkül, ami viszont a Walter kulcsterülete. Hagyományosan nagy alapterületű standján évről-évre, azaz két évről-két évre az EMO keretein belül tárta a korábbi években a családi vállalkozásból lett világhírű szerszámgyártó legújabb fejlesztéseit a szakmai közönség elé. Hogy csak az elmúlt két rendezvényt tekintsük, 2015-ben Milánóban többek között a teljes gyártási folyamat hatékonyságát növelő Tiger·tec Silver váltólapkacsalád újdonságait láthatták az érdeklődők. Aztán két évvel ezelőtt, 2017-ben Hannoverben az ezüst aranyra váltott: kiemelt helyet kapott a standon a Tiger·tec Gold, a Walter új lapkaminősége. De ugyanúgy leszűrhető volt az elmúlt évek vásári megjelenéséből, hogy a Walter kiemelt figyelmet fordít a digitalizáció térhódítására a fémmegmunkálásban, ami jócskán túlmutat a vállalat által kínált minőségi szerszámokon. Az idei Hannoveri EMO változást hozott a cég kiállítási stratégiájában, a Walternek nem volt most kiállítási standja, mert idén a cég egy évszázados fennállásával kapcsolatos saját rendezvényeire helyezte a hangsúlyt.

A következő EMO-t 2021. október 4. és 9. között Milánóban fogják megrendezni.

Forrás: VDW

Nagy volt az érdeklődés a Walter standján a 2017-es hannoveri EMO-n

Recommended Posts